Služby

Vyšetrenie zraku

Vyšetrenie zraku

Vyšetrenie zraku u nás v optike vykonávajú optometristi s ukončeným vysokoškolským vzdelaním. Optometria je vedný obor zaoberajúci sa binokulárnym videním, korekciou zraku a aplikáciou kontaktných šošoviek.

Vyšetrenie zraku nieje len o dioptriách, ale aj ďalších zrakových funkciách ako kontrastná citlivosť, očná (binokulárna) spolupráca a vyváženie očí ako aj záťažové testy aby sme zistili ako sa oči správajú nielen v kľude ale aj pri záťaži. Podrobnejšie informácie nájdete na našej stánke v oddelení vyšetrenie zraku.

Časová náročnosť : 45 minút

Aplikácia kontaktných šošoviek

Aplikácia kontaktných šošoviek

Aplikáciu kontaktných šošoviek rovnako ako vyšetrenie zraku vykonávajú u nás optometristi.

Aplikácia kontaktných šošoviek priamo nadvezuje na vyšetrenie zraku. Pri aplikácii kontaktných šošoviek sa najskôr kontroluje zdravotný stav oka. Následne naaplikujeme skúšobné kontaktné šošovky a vyhodnotíme pohyb a centráciu šošovky. Kontrola usadenia šošovky na oku sa vykonáva aj po 15 min. nosenia.

Ďalej klienta naučíme manipulovať so šošovkami-trénujeme nasadenie a vysadenie šošoviek z očí. Poučíme o hygiene a správnom uchovávaní a čistení šošoviek v roztoku. Nasleduje kontrola o 1-2 týždne. Ak je po tejto kontrole všetko v poriadku klient vie, že môže bezpečne nosiť daný typ kontaktnej šošovky.

 

Konzultácia a poradenstvo

Konzultácia a poradenstvo

Na Slovenskom trhu sa momentálne vyskytujú desiatky firiem, z ktorej každá ponúka stovky typov šošoviek, Orientovať sa v takomto množstve šošviek rôznych ztenšení, povrchových úprav a optimalizačných parametrov vôbec nieje jednoduché. Neexistuje jeden univerzálny typ šošovky vhodný pre každého.

Okuliare alebo kontaktné šošovky?
Aké stenšenie je potrebné?
Ako budú šošovky vyzerať?
Nevyštiepia sa?

Šoférujete? V noci alebo cez deň? Nákladné alebo športové auto?

Pracujete v kancelárií? V stoji alebo v sede? S pc alebo laptopom? Máte monitor pred sebou alebo stranou? Ako vysoko?

Športujete?

Máte rozdielne dioptrie na ľavom a pravom oku? Iné dioptrie do diaľky a do blízka?Máte astigmatizmus? - Toto a veľa ďalších faktorov ovplyvňuje vhodný typ šošovky práve pre vás.

Odborné poradenstvo poskytuje optometrista, poprípade optometristom zaškolené predajné asistentky s mnohoročnými skúsenosťami.

Opravy obrúb

Opravy obrúb

Vaše okuliare si vážime. Či už sú nové alebo niekoľkoročné. Preto sa snažíme opraviť všetko čo je i len trochu technicky možné.